Afgelopen onderzoeksprojecten
BOF Academiseringsprojecten
- Een simulatiemodel voor de aanloopprocedure in de haven van Antwerpen
- Realiseerbaarheid en efficiëntie van ultrasone onderwatercommunicatie
- Efficiëntie van een OFDM modulatiesysteem voor akoestische onderwatercommunicatie
- Toxische dampen waaraan zeevarenden blootgesteld worden aan boord van tankers tijdens de normale operaties
- Fysische verstoring van getijdengebieden door golfslag van schepen in het Schelde-estuarium
- Corrosie van ballasttanks aan boord van koopvaardijschepen
- De invloed chemische en microbiologische factoren op corrosie van ballasttanks aan boord van koopvaardijschepen
- Relatieve impact van scheepsgolven versus natuurlijke waterbewegingen op de verstoring van intertidale ecosystemen in het Schelde estuarium
- Onderzoek naar de corrosieresistentie van experimentele staalsoorten in een zeewateromgeving voor de constructie van ballasttanks aan boord van koopvaardijschepen
- Bepaling van de concentratie van ladingsdampen rondom de scheepsopbouw door windtunnelonderzoek en CFD
- Onderzoek naar de lasbaarheid van experimenteel corrosie resistent staal voor gebruik in ballasttanks van koopvaardijschepen
- Data analyse van relaties tussen scheepstrafiek, windcondities, golven en erosie in intertidale ecosystemen in het Schelde-estuarium
- Voorspelling van verwachte scheepsaankomsten: data analyse in nautische datasets
- Sub-Nyquist onderwatercommunicatie
- Het belang van de klimaatregeling tijdens het schilderen van ballasttanks van koopvaardijschepen
- Microbiologisch beïnvloede corrosie gecontroleerd door middel van een UV ballast water management system
- Studie van sedimentatie en geulvorming in een nieuw aangelegd getijdengebied
Internationale Onderzoeksprojecten
- Ook de Europese Commissie stelt gelden ter beschikking van projecten. De HZS trad op als partner van een Life-Environment Demonstration Project ingediend door Hydrex NV. Het LIFE-ECOTEC-STC project ging van start in oktober 2006 en liep tot september 2009.
- Van oktober 2009 tot september 2012 was de HZS co-partner van een INTERREG IV B North Sea Region project in nauwe samenwerking van het agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK). Titel van het project was “BLAST (Bringing Land and Sea Together)”. Doel van het project was het verbeteren van Integrated Coastal Zone Management and Planning (ICZM&P), het harmoniseren en integreren van geografische data met betrekking tot het land en de aangrenzende zee. Dit moet leiden tot een verbetering van het geïntegreerd kustzonebeheer en de ruimtelijke planning via verschillende modellen en tools.
De HZS was tevens partner in de volgende Europese projecten:
- Life long learning project SEATALK.
- IAMU fondsproject genaamd ‘VTS-Bot: Analysis and implementation of a student-centred learning approach by using a ChatBot computer programme to provide for an outcome-based maritime communication training’
- Erasmus + project genaamd 'Maritime English Language Training Standards'
Tot slot coordineerde de HZS ook een project gefinancierd door de NAVO:
- Fighting Maritime Corrosion and Biofouling with Task-Specific Ionic Compounds
Projectmatig Wetenschappelijk Onderzoeksprojecten (PWO projecten) in de Professionele Bacheloropleiding Scheepswerktuigkunde
Sinds het academiejaar 2007-2008 wordt in de professionele bacheloropleiding Scheepswerktuigkunde aan projectmatig wetenschappelijk onderzoek gedaan.
De volgende PWO-projecten zijn met succes afgewerkt:
- Onderzoek naar de mogelijkheden om over te gaan van preventief naar predictief onderhoud door middel van thermografie en trillingsanalyse (2007-2010)
- Onderzoek naar de mogelijkheden om een klassieke schroefaandrijving te vervangen door een alternatieve Mirage drive aandrijving (2009-2010)
- Alternatieve laminaten voor PV-panelen (2009-2011)
- Ontwerp van een Solar Powered Vessel voor de Dutch Open Solar Challenge van 2011 en voor de Frysian Solar Challenge van 2012 (2011-2012)
- Ontwerp van een Solar Powered Vessel voor de Dutch Open Solar Challenge van 2013 en voor de Frysian Solar Challenge van 2014 (2013-2014)
- Onderzoek naar de effecten van biodiesel op een dieselmotor (2012-2014)
- Optimalisatie van de zonneboot voor deelname aan de Solar1 Monte Carlo Cup 2015, 2016 & 2017 en de Frysian Dong Solar Challenge van 2016 (2015-2017)
Volg ons